Merhabalar,

Uzun bir zamandır paylaşımlarıma ara vermiştim. Aslında hafta içi yaptığımız derslerle ilgili notlarımı da bir ara yazmak isterim. Şimdiki heyecanım ise bambaşka :)

Geçtiğimiz Cuma akşamı, Naturel 2011 - Ruh, Beden, Zihin Sağlığı Festivali'nde bir workshop yaptım. Adı: "Kalbinizin Bahçesinde Dans Edin". Günlerce süren hazırlığımın ardından her şeyin düzgün gitmesi için dua ediyordum. Zaten bir hafta öncesinde, sevgili arkadaşım Çimen'le prova yaparken, içerik tamamen kafamda oturmuştu. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Yine de son dakikada, sınava hazırlanan bir öğrenci gibi hala notlarımı gözden geçiriyor, ses sisteminin düzgün çalışması için her türlü hazırlığı yapıyordum. Allah'a çok şükür, çalışma o kadar keyifli geçti ki! Yaşlı bir teyzeden tutun da genç arkadaşlara kadar çok farklı yaş gruplarından 30'u aşkın katılımcı vardı.

Peki ne yapmıştık?
Önce nefesimizle birlikte kendi içimize, kalbimizi dinlemeye döndük. Sonra kalbimizin kocaman bir bahçe olduğunu ve onun içinde olduğumuzu hayal ettik. Gözlemledik... İmgeleme çalışmamızın ardından hep birlikte ayağa kalktık ve kendi kalp bahçemizi yaratarak içinde dans etmeye başladık. Birikmiş ne varsa, kızgınlıklar, öfkeler, kıskançlıklar, ego, vs, hepsinden kalbimizi arındırdık ve yerine sevgi, mutluluk, neşe, huzur, şükür tohumları ektik. Sonunda gül bahçesine dönmüş bir salonumuz vardı, herkesin içinde mutluluk dansı yaptığı, sevgiyi, huzuru paylaştığı, şükredebildiği...Üstelik katılanlar adına, Tema Vakfı'na yapacağımız birer fidan bağışı da hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek üzere atılacak bir diğer adımdı. 

Bu çalışma ile kalbinin bahçesine yolculuk edip benimle birlikte dans eden ve bana bu güzel geceyi yaşatan herkese can-ı gönülden teşekkür ediyorum.

Hep gül düşünün, gülistan olun. Sevgiyle.